مشخصات مواد فولادی ضد زنگ

رابطه بین ترکیب شیمیایی اصلی فولاد ضد زنگ و عملکرد فولاد ضد زنگ

1. C می تواند سختی و قدرت را افزایش دهد، محتوای بسیار بالا آن را کاهش می دهد انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی.

2. Cr می تواند مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت اکسیداسیون، پالایش دانه، افزایش قدرت، سختی و مقاومت در برابر سایش را افزایش دهد.

3. نیکل می تواند مقاومت در برابر حرارت بالا، مقاومت در برابر خوردگی را افزایش دهد، میزان سختی کار سرد را کاهش دهد.

4. Mo افزایش قدرت، مقاومت در برابر خوردگی عالی به اکسید و آب دریا.

5. Cu باعث تشکیل سرد و خواص مغناطیسی می شود.

خواص مواد

1. مواد فوق در حالت عادی بدون خواص مغناطیسی قرار دارند. 304M کمی مغناطیسی (1.6u-2.0u یا بیشتر) پس از کار سرد؛ مغناطیسی 304HC (1.01u-1.6u یا بیشتر)؛ 316 مواد مغناطیسی پس از کار سرد کمتر از 1.01u است.

2. همه مواد دارای خواص خوب، آسان تشکیل سرد، مقاومت کششی، قدرت عملکرد، می تواند مورد نیاز را برآورده کند. (استحکام کششی min700N / میلی متر، مقاومت Ys مقاومت حداقل 450N / میلی متر)

304M، 304HC، 316 سه نوع مواد در حال حاضر یکی از مواد گسترده ای استفاده می شود از 300 سری فولاد ضد زنگ آستنیتی. تفاوت های واضح در مواد به شرح زیر است: خواص مغناطیسی مواد پس از کار سرد 316 <304hc><> مواد 316 مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی، مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر خوردگی آب دریا نسبت به 304M و 304HC مقاوم است.

به طور خلاصه، خصوصیات قطعات استاندارد فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی، زیبا و بهداشتی است، اما قدرت و سختی آن در برابر شرایط فولاد برابر با فولاد کربنی (درجه 6.8) است. بنابراین، محصولات فولادی ضد زنگ نباید تحت تأثیر قرار گیرد، آسیب نزنند، و سطح پایداری و دقت محصولات فولادی ضد زنگ باید حفظ شود. همانطور که استفاده از محصولات فولادی کربن برای اعمال نیرو، می تواند نیروی بیش از حد را تحمل ننمود و به دلیل ورق نازک فولاد ضد زنگ، استفاده از تراشه های فولادی تمایل دارد که به دندان های مهره ها برسد، و نیروی اصطکاک را به آسانی افزایش دهد منجر به قفل کردن و استفاده از فولاد کربن می تواند حتی اگر قطعه های آهن تولید می شود، باعث می شود که فولاد ضد زنگ بیشتر از آن قفل شود.